Zakázkový 3D tisk

  • 3D tisk na zakázku, modelování a rapid prototyping
  • Malosériová výroba i tisk jednotlivých kusů
  • Zaslání po ČR i na Slovensko
  • Průměrné dodání do 72 hodin
  • Rádi poradíme se správným výběrem materiálu

S čím Vám pomůžeme

3D modelování
S 3D modelem se nemusíte trápit sami, vytvoříme ho za vás. Jen nám sdělte představu, dodejte skici nebo výkresy a o zbytek se postaráme.
3D tisk na zakázku
Jednotlivé kusy i celé série o tisících výtisků. Navíc si u nás pro 3D tisk můžete vybrat z celé řady materiálů a barev.
Rapid prototyping
Výroba prototypů je geniální disciplína 3D tisku. Díky ní vytvoříme prototyp na míru vašim potřebám a navíc rychle. Proces máme od začátku do konce pod kontrolou, takže vám odpadají všechny starosti.
Postprocessing
Samotným 3D tiskem to nekončí. Rádi vám k sobě slepíme velké kusy, vytvoříme závity a odstraníme podpory. Výtisky také brousíme a lakujeme.
Levný 3D tisk
Potřebujete vytisknout velkou sérii výrobků, u kterých nerozhoduje použitý materiál, ale hlavně nízká cena? Takovou zakázku vám zhotovíme v režimu levného 3D tisku.
Konzultace ZDARMA
Nemusíte být odborníky na 3D tisk, od toho jsme tady my. Stačí nás kontaktovat a zodpovíme vše, co vám na očích uvidíme.

Ceník 3D tisku

Kolik dohromady zaplatíte? Každý 3D model, i ten váš, je unikátní, a tak ho nejprve individuálně posoudíme.

Cena 3D tisku závisí na několika faktorech. Roli hraje doba a náročnost tisku, ale také spotřeba materiálu. Abyste měli aspoň základní představu o výsledné částce, připravili jsme pro vás stručný ceník.

3D modelování3D tiskPost – Processing

400 kč / hodina

Vytvoříme model, který jste si vysnili. Modelujeme podle výkresů, skici nebo obrázků. S radostí se chopíme i úprav hotového 3D modelu a přizpůsobení STL souborů vašim představám.

60 Kč / hodina

Jde o průměrnou částku za hodinu tisku. O výsledné ceně rozhoduje velikost výrobku a také složitost jeho tisku. Jinak bude stát malá postavička plná drobných detailů a jinak jednoduchá krabička.

400 kč / hodina

V rámci finálních úprav výtisku lepíme větší objekty, tvoříme závity nebo odstraňujeme podpory. Samozřejmostí je kytování, broušení a lakování vytisknutého kusu. Fantazii se zkrátka meze nekladou.
 

Často kladené dotazy

Je poptávka závazná?

Není. Cenu 3D tisku vytvoříme na míru a záleží jen na vás, jestli se na základě kalkulace rozhodnete pro závaznou objednávku.

Kdy bude můj výtisk hotový?

Po schválení cenové nabídky vás požádáme o platbu na bankovní účet, hned potom se pustíme do tisku. Záleží na počtu kusů, náročnosti nebo velikosti výtisku, ale menší zakázky zvládneme vyřídit průměrně za 2 až 3 dny. Časovou náročnost vám každopádně upřesníme v nezávazné poptávce.

V jakém formátu mám poslat 3D modely?

Preferujeme formáty .stl / .step a .obj. Samozřejmě pokud tyto formáty nemáte k dispozici, vůbec se nic neděje.

Můžete mi nacenit 10, 20 nebo 100 výtisků?

Bez problému, jednotlivé série výtisků rádi naceníme. Částka se odvíjí od celkového počtu kusů – čím víc jich objednáte, tím větší vám dáme slevu. Ušetřit tak můžete až 20 % ceny.

Mohu použít 3D výtisk venku?

Záleží, jaký materiál pro 3D tisk vybereme. V poptávce prosím uveďte na kterém místě plánujte výtisk používat. Na základě této informace navrhneme vhodný materiál, a tak se nemusíte bát výtisk nechat venku na slunci, dešti nebo mrazu.

Co když nemám 3D model?

Nevadí. Stačí nám poslat fotku nebo technický výkres a my podle nich 3D model vytvoříme. Když budete chtít, můžete si 3D model navrhnout i sami, a to pomocí programu pro 3D tisk. Model si lze také zdarma stáhnout z databáze.

Mohu dostat prototyp před zahájením sériové výroby?

Ano, ještě před sériovou výrobou vám můžeme zaslat prototyp zdarma. Záleží ale na počtu kusů – v případě menšího odběru, například 10 kusů, je prototyp zpoplatněný.

Co všechno 3D model vydrží?

Vždy záleží na tom, jaké od něj máte očekávání a kde bude výtisk sloužit. Na mechanicky namáhané součásti se více hodí například polykarbonát, zatímco pro postavičku PLA. S výběrem materiálu pro 3D tisk vám rádi poradíme.

Jaké používáte 3D tiskárny?

Především tiskárny Prusa MK3S+ od českého výrobce Josefa Průši. Velikost 3D modelů může být maximálně 250×210×210 mm. Ale jestli je váš model větší, nebojte se. Máme zkušenosti s tiskem velkých objektů, které se lepí k sobě a spoj se následně kytuje a případně i lakuje.

Jaké používáte materiály?

Používáme PLA, PET-G, ASA/ABS, PC a FLEX, převážně od Fillamentum, Polymaker, eSUN a Prusament.

Jakou používáte technologii 3D tisku?

Využíváme technologii zvanou FFF/FDM. Jde o metodu, při které se materiál pro 3D tisk (filament) taví v tiskové hlavě a poté protéká úzkou tryskou. Následně se nanáší na plast vrstvu po vrstvě, přičemž průměrná výška jedné vrstvy je 0,2 mm. Výtisk může být vytvořený ze stovek až tisíců takových vrstev.

Co když s 3D tiskem nemám zkušenosti?

Nemusíte mít obavy, se vším vám poradíme a rádi vysvětlíme, jak 3D tisk funguje a jak při něm postupujeme.Nezávazně nacenit